Graži dirbtinė eglutė – kiekvienam
Kuomet kalendoriaus lapeliai vis garsiau ir garsiau rėkia, jog Kalėdos mums ant nosies, tenka pradėti rūpintis dovanomis ir aksesuarais, kurie namuose sukurs jaukią, šiltą ir šventišką atmosferą. Nepasiduodantieji pirkimo manijai šiai šventei ruošiasi visus metus, rankdarbininkai pradėję dirbti darbelius prieš porą mėnesių nekantriai laukia Kalėdų, o skubantieji Kūčių išvakarėse užpuola parduotuves su ilgiausiais sąrašais.
Dovanos, žinoma, labai svarbus elementas Kalėdų proga. Tačiau daugelis sutinka, kad pats svarbiausias yra laukimo nuotaikos, Kalėdų atmosfera, kurią kuria jaukūs aksesuarai ir graži eglutė. Vis labiau ir labiau populiarėja dirbtinė eglutė. 1800 metais pasirodė pirmosios gražios dirbtinės eglutės, kurios tapo tokios populiarios, jog gyvuoja iki šių laikų. Pastarosios kilo iš netolimos mūsų kaimynės Vokietijos. Kiti netgi teigia, jog jas išrado mūsų broliai latviai. Graži dirbtinė eglutė buvo padaryta iš metalinės vielos, kuri buvo padengiama žąsies, kalakuto, gulbės arba stručio plunksnomis. Įsivaizduokite, kokia balta, lyg apšerkšnijusi dirbtinė eglutė buvo! Tačiau kartais, siekiant kad jos būtų panašesnės į tikrąsias eglutes, plunksnos buvo nudažomos žalia spalva. Gražios dirbtinės eglutės buvo mažiau pasiturinčių žmonių Kalėdų dvasią atstojantis medis, nes gyvosios turėjo aukštą kainą. Šiuo metu, dirbtinė eglutė prieinama pagal kainą kiekvienam, norinčiam prisidėti prie gamtos saugojimo ir išgelbėti medelį. Juk dviejų savaičių džiaugsmas Jūsų namuose kainuoja medžio gyvybę. O ir kertamos dažniausiai pačios jauniausios, gražiausios eglutės. Manote, jog jei jūs vienas neįsigysite gyvos eglutės niekas nuo to nepasikeis? Tačiau tokių kaip Jūs – tūkstančiai. Keli tūkstančiai žmonių pagalvojo, jog šiemet jų namus geriau puoš dirbtinė eglutė, iš štai kiek nuostabių medžių yra išsaugoma.
Gražios dirbtinės eglutės jau nuo senų laikų mėgstamos puošti įvairiausiais gardėsiais: ant šakelių kabinami mandarinai, namuose kepti sausainiai, cinamono lazdelės. Visi tai suteikdavo namams neapsakomai skanų kvapą, kuris paversdavo dirbtinį medelį Kalėdų simboliu. XIX a pab. Tomo Edisono padėjėjas pasiūlė dirbtines lemputes, kabinamas ant medžio. Ir štai graži dirbtinė eglutė pasipuošė pačiomis gražiausiomis spalvomis, suteikdama namams jaukumo. Šiais laikais niekas neįsivaizduoja gražios dirbtinės eglutės be ryškiai šviečiančių girliandų, kurios tamsoje suteikia tam tikro paslaptingumo. O juk paslaptis ir yra didysis Kalėdų elementas!
Šiandiena galime džiaugtis įvairiausių formų, spalvų, dydžių eglutėmis. Gražios dirbtinės eglutės daugiausia gaminamos Kinijoje. Tačiau yra ir puikių lietuviškų eglučių, kurios, tiesa sakant, daug mielesnės ir gražesnės nei masinės produkcijos medžiai pasklidę po visą pasaulį. Dirbtinė eglutė daug patogesnė nei gyvoji, nes nuo jos nebyra spygliai, pasibaigus šventėms ją galima sulankstyti ir saugiai padėti į spintą iki kitų metų, o naudodamiesi dirbtiniais medeliais, Jūs prisideda prie aplinkosaugos ir medžių saugojimo akcijos.