2011 metai Kauno centre pirmą kartą sužibo plastikinė eglutė! Ši idėja užbūrė daugelį susimąstyti ir atkreipti dėmesį į medžių naikinimo  problemą. Juk mes esame gyvi tol, kol gyvi yra medžiai. Savo naikinimo tempais greitai galėsime „džiaugtis“ plikomis žemėmis. Plastikinė eglutė miesto Rotušėje simbolizavo siekį kurti gražią ir sveiką aplinką, kartu bendradarbiaujant su gamta. Daugelio įkvėpimu tapusi eglutė paskatino žmones vietoj tikrosios – namuose papuošti dirbtinę eglutę.

Gražios plastikinės eglutės kiekvienam

Plastikinė eglutė smarkiai pasaulyje išpopuliarėjo XX amžiaus antroje pusėje, kuomet beveik kas antrame pasaulio name per Kūčias puošiama dirbtinė žaliaskarė. Gražios plastikinės eglutės savo išvaizda praktiškai nesiskiria nuo tikrųjų, o ir specialūs vis labiau populiarėjantys oro purškikliai leidžia namuose sukurti tikrą miško kvapą. Gražios plastikinės eglutės pagal savo dydį, formą ir spalvą atitiks kiekvieno skonį: nuo ryškiai žalių, iki sidabrinių, tarsi spyglius būtų užklojęs skaidrus sniegas. Mėgstantis ir norintys būti originalūs gali rinktis raudonos, geltonos spalvos eglutes arba net pastarąsias kabinti ant lubų, taip namams sukuriant atvirkštinę realybę. Plastikinė eglutė pasižymi nedidele kaina, kurią palyginti lengva naudojantis internetu ir tiesiog informacinėje užklausoje įvedant: „Pigios plastikinės eglutės“. Taip paieškos sistema Jums pasiūlys pačius pigiausius variantus kokius galima rasti Lietuvoje, o jei prie paieškos pridėsite gyvenamąją vietą, tuomet rasite patogiausią ir pigiausią variantą savo mieste.

Plastikinė eglutė – plastikinės Kalėdos?

Daugelis nesutinka jog prieš šventes iškertama daug gražių ir sveikų medžių. Taip gal ir būdavo prieš keliasdešimt metų, tačiau dabar specialiose plantacijose auginamos eglutės ir atlieka TIK Kalėdų medžio funkciją. Įsitikinęs jog nenuskriausite gamtos pasiruošėte pirkti gyvą eglutę? Bet juk visi vaikystėje girdėjome pasakojimą, kuomet vaikui nulaužus medelio šaką, pastarasis pravirko, nes jam taip pat skaudą. Galbūt niekada apie tai nesusimąstėte, bet medžiai jaučia, tad padėkime jiems išvengti skausmo. Gražios plastikinės eglutės sukurs šventinę nuotaiką Jūsų namuose, o dėlto nenukentės nei vienas medis.

Chemija aplink mus

Gyvų eglučių mylėtojai taip pat teigia, jog pigios plastikinės eglutės pagamintos ir nuodingų medžiagų, kurias, pavyzdžiui, vaikui palaižius pastarasis gali susirgti įvairiomis alerginėmis ar net baisesnėmis ligomis. Priešingai. Vis labiau populiarėja dirbtinius medelius gaminti iš netoksiškų, nuolat perdirbamų medžiagų. Gražios plastikinės eglutės atlieka dvejopą funkciją: pirmiausia jos gerą dešimtmetį tarnauja kaip šventinis atributas, o pasibaigus jos galiojimo terminui ji tiesiog perdirbama ir iš jos pagaminama nauja eglutė. Taigi, plastikinė eglutė nėra išmetama, ji neteršia gamtos, priešingai, savo egzistencijos pabaiga ji įkūnija naują šventę ir linksmina kitus žmones.

 

Kiekvienas svajoja apie šiltas, jaukias ir stebuklingas Kalėdas. Tokias sukurti galime tik mes patys. Kiekvienas padaręs gerą darbą, gali pasijausti nusipelnęs Kalėdų. Juk tas kuris neturi Kalėdų širdyje, tikrai neras jų po egle.


Grįšti į pagrindinį