Lapkritis 17, 2013 17:26
Prekės vėlinėms

Kol vakarietiškoji kultūra mirusiuosius mini švęsdama, persirenginėdama kaukėmis ir prašydama saldainių, mūsų tautiečiai susikaupę prisimena kiekvieną išėjusįjį. Visgi, mirtis nėra smagi. Galbūt ji nėra jau tokia ir baisi, bet prisiminti mus palikusius reikia susikaupus ir prisiminus gražius dalykus. Kiekvieną spalio galą parduotuvėse atsiranda vis daugiau prekių, orientuotų į mirusiųjų pagerbimą. Vėlinių prekės atsidūria dėmesio centre ir priklausomai nuo kiekvieno noro pagerbti savo artimąjį – siūlomos pačios įviriausios alternatyvos.

Galbūt lengva apkaltinti rinkodarininkus, jog jie pelnosi iš Kalėdinių švenčių, tačiau į Vėlines tai visiškai netaikoma. Vėlinių prekės skirtos parodyti mus palikusiesiems, jog mes jų nepamiršome, mes apie juos galvojame ir žinome, jog vieną dieną susitiksime. Skaityti placiau »

Lapkritis 17, 2013 17:24
Prekės lapkričio 1-ajai

Kartą per metus, labiau nei visada, prisimename mirusiuosius. Ši diena, tai lapkričio 1. Kelios dienos prieš – visi skubame į gretimus ir kiek tolimesnius Lietuvos kampelius pagerbti tų, su kuriais susitiksime kitame gyvenime. Šią dieną visas parduotuves užplūsta žmonės siekdami įsigyti įvairių prekių, kurios specialiai yra skirtos lapkričio 1 – ajai. Nuo pačių įvairiausių žvakučių, iki vainikų ir puokščių tiek su dirbtinėmis, tiek su gyvomis gėlėmis, kurie papuoš artimojo kapą ir tuo pačiu parodys Jūsų rūpestį ir atsakingumą. Nors vis daugiau prekių parduotuvėse išstumia įvairūs suvenyrai, kaukės ir atributai skirti švęsti amerikietiškai Helovyno šventei, tačiau norintieji pagerbti mirusiuosius visada randa tinkamą pasirinkimą iš prekių gausos lapkričio 1 – ajai. Skaityti placiau »

2011 metai Kauno centre pirmą kartą sužibo plastikinė eglutė! Ši idėja užbūrė daugelį susimąstyti ir atkreipti dėmesį į medžių naikinimo  problemą. Juk mes esame gyvi tol, kol gyvi yra medžiai. Savo naikinimo tempais greitai galėsime „džiaugtis“ plikomis žemėmis. Plastikinė eglutė miesto Rotušėje simbolizavo siekį kurti gražią ir sveiką aplinką, kartu bendradarbiaujant su gamta. Daugelio įkvėpimu tapusi eglutė paskatino žmones vietoj tikrosios – namuose papuošti dirbtinę eglutę. Skaityti placiau »

Parduotuvės personalui paslėpus paskutines žvakeles skirtas lapkričio 1-osios minėjimui kiekvieną užplūsta Kalėdinė nuotaika, nes štai pagaliau atėjo laikas, kuomet Kalėdos grįžta į kiekvieno namus ir širdis. Kalėdinės eglutės neatsiejamos nuo šaltojo sezono dvasios. Kiekvieną asmenį, nepriklausomai nuo jo amžiaus, užplūsta begalinis džiaugsmas, kada ateina laikas papuošti Kalėdų medį.

Vis labiau ir labiau populiarėja kalėdinės dirbtinės eglutės, kurios nesukelia tiek daug nepatogumų kaip gyvosios. Pirmiausia, gražios dirbtinės eglutės pagal kainą prieinamos kiekvienam. Jų kaina svyruoja nuo keliasdešimties iki kelių rimtų litų, atitinkamai kokio dydžio, spalvos bei ar su papuošimais ar be jų eglutės pageidausite. Jas įsigyti labai paprasta: ne tik parduotuvėse galite jomis pasigrožėti, tuo pačiu renkantis Kalėdų medį, kuris sukurs jaukią aplinką namuose. Net ir internetu įmanoma užsisakyti eglutę! “Klaipėdos eglė” siūlo didžiulį eglužių pasirinkimą! Graži dirbtinė eglė gali atsirasti Jūsų namuose labai paprastai ir greitai. Jums tereikia išsirinkti dydį jos išvaizdą, užsisakyti ir laukti kol kalėdų medis atsiras Jūsų namuose. Gražios dirbtinės eglės skiriasi ne tik savo dydžiu, bet net ir rūšimi, nuo žalios pušies iki gyvai atrodančios eglės. Skaityti placiau »

Lapkritis 17, 2013 14:57
Graži dirbtinė eglutė – kiekvienam

Kuomet kalendoriaus lapeliai vis garsiau ir garsiau rėkia, jog Kalėdos mums ant nosies, tenka pradėti rūpintis dovanomis ir aksesuarais, kurie namuose sukurs jaukią, šiltą ir šventišką atmosferą. Nepasiduodantieji pirkimo manijai šiai šventei ruošiasi visus metus, rankdarbininkai pradėję dirbti darbelius prieš porą mėnesių nekantriai laukia Kalėdų, o skubantieji Kūčių išvakarėse užpuola parduotuves su ilgiausiais sąrašais.

Dovanos, žinoma, labai svarbus elementas Kalėdų proga. Tačiau daugelis sutinka, kad pats svarbiausias yra laukimo nuotaikos, Kalėdų atmosfera, kurią kuria jaukūs aksesuarai ir graži eglutė. Vis labiau ir labiau populiarėja dirbtinė eglutė. 1800 metais pasirodė pirmosios gražios dirbtinės eglutės, kurios tapo tokios populiarios, jog gyvuoja iki šių Skaityti placiau »

Sausis 14, 2013 22:05
Prekės vėlinėms

Vėlinės – lietuvių tradicinė mirusiųjų pagerbimo šventė, švenčiama lapkričio 2 dieną. Gyvieji aplanko kapuose besiilsinčius savo  mirusius giminaičius, uždega žvakutę jų atminimui. Sakoma, kad vėlinių dieną mirusiųjų vėlės taip pat ateina pas gyvuosius. Vėlinių šventė, dar kartais vadinama pagoniška švente, švenčiama nuo senovės.

Švenčiant vėlines, pagrindiniu šios šventės simboliu tampa žvakės, todėl drąsiai galima teigti, kad žvakės yra pagrindinės prekės vėlinėms.  Pirkėjai pirkdami žvakutes ant artimųjų kapų dažniausiai jų kainomis nesidomi, svarbiausia kad žvakutė degtų kuo ilgiau. Pačių pigiausių vėlinių žvakučių kainos prasideda maždaug nuo pusės lito. Tokios žvakės dega palyginus trumpą laiką – tik iki 4-6 valandų. Brangesnės ar pačios brangiausios žvakės gali kainuoti net iki 20 litų ar daugiau, tačiau jos dega gana ilgą laiką – net iki 2 ar 3 parų. Skaityti placiau »

Sausis 14, 2013 22:02
Prekės lapkričio 1-ajai

Prekės lapkričio 1-ajai dienai, kaip ir kiekvienais metais, prekybos centrams atneša tikrai nemažą pelną. Žmonės didžiuliais būriais vyksta į prekybos centrus ir perka žvakes bei dirbtines arba gyvas gėles. Tačiau prekės lapkričio 1-ajai, didžiosioms parduotuvėms uždirbančios tiek daug pinigų, kainuoja daug darbo ir kantrybės.

Ar prekybos centrai prieš Visų Šventųjų dieną būna perpildyti, priklauso nuo to, kokią savaitės dieną yra šventė. Jeigu susiklosto taip, jog ši diena pakliūna į Didįjį savaitgalį, tada prekės lapkričio 1-ajai gausiausiai būna parduodamos likus keletui arba porai dienų iki Visų Šventųjų. Tokiu atveju prekybos centrų darbuotojams tenka labai daug bei įtemptai dirbti, aptarnaujant ir padedant pirkėjams. Skaityti placiau »

Sausis 14, 2013 21:58
Plastikinės eglutės

Artėjant Šventoms Kūčioms ir Kalėdoms šalies medelynai pirkėjams pradeda siūlyti kalėdines eglutes. Apie 90 procentų rinkai patiekiamų eglučių užauginama šalies medelynuose, likę 10 procentų nukertama iš nuosavų miškų. Nors gyvų eglių paklausa yra gana didelė, ne ką mažiau populiaresnės pirkėjų tarpe yra ir plastikinės eglutės. Ypač išrankūs pirkėjai renkasi retesnės rūšies arba vazonėliuose auginamas eglutes. Pastarosios namus per šventes gali puošti ne vienerius metus. Kaskart pasibaigus šventėms vazone auginamą medelį galima nupuošus išnešti į lauką, kur ištisus metus puoš aplinką o per sekančias šventes vėl papuoš namus. Tokios eglutės mėgstamos nuosavuose namuose gyvenančių žmonių, kurie turi vietos eglutę auginti ištisus metus, tuo tarpu butuose įsikūrusių gyventojų tarpe vis dėlto populiariausios mūsų miškuose užaugintos kirstos žalios, sidabrinės arba prekybos centruose pirktos plastikinės eglutės.

Yra daug nuomonių, kodėl vertėtų rinktis vienokias ar kitokias eglutes. Plastikinės eglutės pasirinkimą tikriausiai būtų galima apibūdinti tokia fraze – „neperki žalios eglutės, išaugai medį“. Tačiau pastaruoju metu šitokia frazė skamba tarsi tikra atgyvena. Skaityti placiau »

Sausis 14, 2013 21:44
Dirbtinės eglutės

Kada ir kur buvo pradėtos puošti Kalėdų eglutės yra dvi teorijos. Remiantis pirmąja teorija eglutės puošimas pradėtas 1500 metais, šios tradicijos pradininku įvardijamas protestantų reformacijos žymiausias veikėjas Martynas Liuteris, kuris naktį prieš Kalėdas vaikštinėdamas miške susižavėjo miško grožiu žiemą. Nusikirtęs nedidelę eglutę ir parsinešęs namo, papuošė ją žvakėmis, kurias uždegė Kristaus gimimo garbei kaip simbolį danguje švytinčių žvaigždžių, žiūrinčių iš dangaus į ką tik gimusį kūdikėlį Jėzų. Kita Kalėdinės eglutės atsiradimo versija kur kas proziškesnė. Teigiama, kad pirmą kartą eglutė buvo papuošta popierinėmis gėlėmis ir užžiebta Naujųjų metų proga Latvijos mieste Rygoje 1510 metais.

Tačiau nelabai svarbu kur ir kada atsirado Kalėdinių eglučių puošimo tradicija, jau šimtais metų pačių gražiausių žiemos švenčių neįsivaizduojame be šio ištisus metus žaliuojančio medžio, simbolizuojančio gyvybę ir amžino gyvenimo viltį, atnešančio į namus ne tik Kalėdinę nuotaiką, bet ir nepakartojamą miško kvapą.  Tiesa, per daugelį metų, keitėsi ne tik šventinės Kalėdų eglutės puošimo tradicijos, bet pasikeitė ir pačios eglutės. Tačiau ne tos eglutės kurios auga ir žaliuoja mūsų miškuose. Skaityti placiau »