Lapkritis 17, 2013 17:24
Prekės lapkričio 1-ajai

Kartą per metus, labiau nei visada, prisimename mirusiuosius. Ši diena, tai lapkričio 1. Kelios dienos prieš – visi skubame į gretimus ir kiek tolimesnius Lietuvos kampelius pagerbti tų, su kuriais susitiksime kitame gyvenime. Šią dieną visas parduotuves užplūsta žmonės siekdami įsigyti įvairių prekių, kurios specialiai yra skirtos lapkričio 1 – ajai. Nuo pačių įvairiausių žvakučių, iki vainikų ir puokščių tiek su dirbtinėmis, tiek su gyvomis gėlėmis, kurie papuoš artimojo kapą ir tuo pačiu parodys Jūsų rūpestį ir atsakingumą. Nors vis daugiau prekių parduotuvėse išstumia įvairūs suvenyrai, kaukės ir atributai skirti švęsti amerikietiškai Helovyno šventei, tačiau norintieji pagerbti mirusiuosius visada randa tinkamą pasirinkimą iš prekių gausos lapkričio 1 – ajai.

Kokias gėlės rinktis?

Vėlinės – mirusiųjų pagerbimo šventė. Prekės lapkričio 1 labai įvairios, tačiau, žinoma, žvakės ir gėlės yra patys svarbiausieji lietuviškos lapkričio 1 atributai. Be jų neapsieina ne viena lapkričio 1, o tai mes matome patys, kuomet vakare pravažiuodami pro kapines pastebime pastarųjų skendimą liepsnų jūroje. Paprastai tokio tipo prekių paklausa žymiai padidėja likus savaitei iki lapkričio 1, tačiau visgi pats didžiausias antplūdis, kuomet prekyba šokteli net kelis kartus yra pačią lapkričio 1, kuomet būriai žmonių eidami į kapines sustoja įvairiuose turgeliuose, prekyvietėse kur galima pigiai įsigyti prekių lapkričio 1 – ajai. Pastebėta kintanti tendencija, jog kapinių gėlės – chrizantemos nebe užima ryškiai pirmaujančios vietos. Žinoma, jos dar vis populiaurios lapričio 1, tačiau net ir tokios gėlės kaip lelijos ar net baltos rožės tampa vis populiaresnės. Taip atsitinka dėl noro ne tiesiog pagerbti išėjusį žmogų, bet gėles nunešti konkrečiai arba mylimajam, arba mamai, ar artimiausiam draugui. Taip parodoma didesnė pagarba mirusiajam. Tačiau populiaresnės gėlės visgi yra dirbtinės. Jos dažniausiai vežamos į tolimus kaimus, ar miestus, kuriuose negyvena jokie artimieji ir niekas nuvytusių gėlių artimu metu nepakeistų naujomis. Pastarosios stovi nuo lapkričio 1, iki pat pavasario, kuomet vyksta antras kapinių lankymosi turas mamos dienos proga. Dirbtinės gėlės dažniausiai įpinamos į eglišakius, kurie suteikia amžino gyvumo simbolizavimo įspūdį. Kadangi eglė – visada žaliuojantis medis, todėl labai patogu dirbtines gėles pinti būtent į šio medžio šakas. Taip ne tik patys žiedai, bet ir apipavidalinimas sulauks pavasario.

Sodinamų gėlių paklausą lapričio 1 – maža. Neužilgo prasidėsiančios šalnos atbaido daugelį pirkėjų nuo pasodinamų gėlių.

 

Žvakučių įvairovė

Žvakučių įvairovė lapkričio 1 – ajai taip pat labai didelė. Renkantis svarbu atkreipti dėmesį ne tik į kainą ir akcijas, kurios ypač vilioja klientus, bet ir į parafiną, kuris tokio pat dydžio stikliniame indelyje dažniausiai užima skirtingą turį. Ne visada galima pasitikėti lentele, kuri teigia, jog žvakė degs iki 12 valandų. Palyginus parafino kiekį vienodo dydžio indeliuose galima greitai susidaryti įspūdį ar tai tiesą.

Prekės lapkričio 1 labiausiai pasižymi stabilumu, kad ir koks didelis vėjas tą dieną būtų, žvakutės ir gėlių puokštės nepaliktų savo vietos. Lapkričio 1 – diena kada atsimename mirusiuosius, tačiau nepamirškite apie juos galvoti kasdien.


Grįšti į pagrindinį