Sausis 14, 2013 22:02
Prekės lapkričio 1-ajai

Prekės lapkričio 1-ajai dienai, kaip ir kiekvienais metais, prekybos centrams atneša tikrai nemažą pelną. Žmonės didžiuliais būriais vyksta į prekybos centrus ir perka žvakes bei dirbtines arba gyvas gėles. Tačiau prekės lapkričio 1-ajai, didžiosioms parduotuvėms uždirbančios tiek daug pinigų, kainuoja daug darbo ir kantrybės.

Ar prekybos centrai prieš Visų Šventųjų dieną būna perpildyti, priklauso nuo to, kokią savaitės dieną yra šventė. Jeigu susiklosto taip, jog ši diena pakliūna į Didįjį savaitgalį, tada prekės lapkričio 1-ajai gausiausiai būna parduodamos likus keletui arba porai dienų iki Visų Šventųjų. Tokiu atveju prekybos centrų darbuotojams tenka labai daug bei įtemptai dirbti, aptarnaujant ir padedant pirkėjams. Parduotuvėse, kuriose dirba nepakankamai kvalifikuoti darbuotojai, neretai prie kasų nusitiesia ilgos eilės, tvyro sumaištis ir nei pirkėjai, darbuotojai nebūna patenkinti. Tačiau gerai dirbančius asmenis samdančiuose prekybos centruose viskas vyksta kitaip – darbuotojai kvalifikuotai atsako į visus pirkėjų klausimus, netenka laukti begalinėse eilėse ir, kas svarbiausia, klientai, susidarę gerą įspūdį apie parduotuvę, grįžta į ją dar kartą. Kitu atveju, kai lapkričio 1-oji būna savaitės viduryje, prekybos centruose prekės lapkričio 1-ajai yra perkamos keletą dienų prieš ir po Visų Šventųjų dienos. Tada prekybos centrams galima lengviau atsikvėpti, nes visi klientai neužplūsta vienu metu ir darbuotojams nereikia dirbti pašėlusiu greičiu. Parduotuvių uždarbis tokiu atveju retai nukenčia, nes tie žmonės, kurie ketino apsipirkti prekybos centre, ten ir apsirūpi reikalingomis prekėmis.

Tai, kokios prekės lapkričio 1-ąją yra parduodamos, priklauso nuo to, kokie Visų Šventųjų dieną būna orai. Jeigu lapkričio 1-oji pasitaiko pakankamai šilta, nevėjuota bei nelietinga, žmonės dažniausiai perka gyvas gėles ir, žinoma, žvakes. Gyvos gėlės yra perkamos todėl, kad esant ne tokiems šaltiems orams, jos nenuvys labai greitai ir, be abejo, ant artimųjų kapo atrodys daug gražesnės negu netikros gėlės. Jeigu Visų Šventųjų dieną lyja, yra labai šalta ir vėjuota, tada žmonės dažniausiai perka tik žvakes, kartais kartu su jomis įsigyja ir dirbtinių gėlių. Taip yra todėl, kad esant labai šaltam orui, po keleto savaičių gali pradėti snigti, o tada gyvos gėlės bus pakąstos šalnos ir nebeatrodys gražios. Taip pat ne kiekvienas žmogus turi galimybę dažnai aplankyti artimųjų kapus ir juos aptvarkyti, o tvarkant nužydėjusias gyvas gėles tenka sugaišti ganėtinai daug laiko. Taigi, norėdami sutaupyti laiko, pirkėjai perka tas gėles, kuriomis nereikia labai daug rūpintis.

Prekybos centrų pajamos priklauso nuo to, ar jų teikiamos nuolaidos bei akcijos atrodys tinkamos pirkėjams. Juk juos domina tik tos prekės lapkričio 1-ajai, kurios yra geros kokybės ir nebrangios. Pavyzdžiui, prekybos centrų klientams pradeda vis labiau rūpėti žvakių degimo laikas. Puošdami artimųjų kapus žmonės nori, kad žvakės neužgestų kuo ilgiau. Anksčiau labiausiai perkamos žvakės buvo tos, kurios buvo pigiausios, tačiau jau prieš porą metų žmonės susidomėjo ilgiau degančiomis žvakėmis. Tačiau, žinoma, nors žvakė degs 48, ar net 60 valandų, tačiau jeigu už ją teks sumokėti 20 litų, ji bus aiškiai per brangi ir pirkėjas tos žvakės tikrai nenorės įsigyti. Klientams, nors ir yra svarbus žvakių degimo laikas, jie nemokės už jas daugiau nei būtina. Prekės lapkričio 1-ajai yra gausiausiai parduodamos tada, kai atitinka kainos bei kokybės santykį. Juk nė vienas klientas nenori už nekokybiškus daiktus sumokėti per daug pinigų.


Grįšti į pagrindinį