Lapkritis 17, 2013 17:26
Prekės vėlinėms

Kol vakarietiškoji kultūra mirusiuosius mini švęsdama, persirenginėdama kaukėmis ir prašydama saldainių, mūsų tautiečiai susikaupę prisimena kiekvieną išėjusįjį. Visgi, mirtis nėra smagi. Galbūt ji nėra jau tokia ir baisi, bet prisiminti mus palikusius reikia susikaupus ir prisiminus gražius dalykus. Kiekvieną spalio galą parduotuvėse atsiranda vis daugiau prekių, orientuotų į mirusiųjų pagerbimą. Vėlinių prekės atsidūria dėmesio centre ir priklausomai nuo kiekvieno noro pagerbti savo artimąjį – siūlomos pačios įviriausios alternatyvos.

Galbūt lengva apkaltinti rinkodarininkus, jog jie pelnosi iš Kalėdinių švenčių, tačiau į Vėlines tai visiškai netaikoma. Vėlinių prekės skirtos parodyti mus palikusiesiems, jog mes jų nepamiršome, mes apie juos galvojame ir žinome, jog vieną dieną susitiksime.

Prekės vėlinėms pasižymi plačiu asortimentu. Nuo mažiausių iki dižiausių žvakučių, nuo paprastų iki puošnių vainikų, kurie bus lyg ženklas, jog mes galvojame apie išėjusiuosius. Dažniausiai vėlinių prekės pačios populiariausios tampa spalio pabaigoje, vos ne paskutinę dieną, kada žmonės prisimena, jog kitą dieną turės pagerbti mirusiuosius. Ilgos eilės parduotuvėse vargina. Vis populiariau tampa prekes pirkti per internetą, tuo pačiu nesugaištant daug laiko ir atėjus tai dienai būti pasiruošusiam. Daugelis parduotuvių vitrinų pasipuošia įvairiausiais užrašais, kaip akcijos, nuolaidos, išpardavimai, tačiau realias kainas palyginti patogiausia internete, kuomet galima ištirti ar ta akcija tikrai jau tokia ypatinga.

 

Turbūt daugelis, ir mes tuo pačiu – sutiktume, jog žvakės yra pagrindinės prekės vėlinėms. Jos simbolizuoja šviesą, kurią mes dovanojama mirusiajam. Jų pasirinkimas labai didelis. Nuo mažiausių kurios dega vos kelias valandas, iki tokių, kurios šviečia net kelias paras. Kadangi dažnai kapus aplankome dar kelios dienos prieš vėlines, nes visgi ne visi artimųjų kapai mūsų gyvenamajame mieste, norima kad žvakutės degtu ir lapkričio 1- ąją. Vėlinių prekės tampa aktualios, kada prisimenama mirusiuosius, tačiau apie juos reikia galvoti kasdien, nes jie tai jaučia.

 

Vėlinių prekės taip pat apima gėles ir vainikus, kurie suteikia gyvumo nunešus juos ant kapo. Jų įvairovė dar platesnė nei žvakučių. Dirbtinių eglių vainikuose įpintos ryškios gėlės, suteiks gyvumo ir simbolizuos amžiną pavasarį. Tokio tipo prekės vėlinėms akcentuoja amžinybę, parodomą, jog mirusieji amžinai gyvi mūsų širdyse. Juk visi žinome jog ratas – gyvybės simbolis. Prekės vėlinėms taip pat apima specialiai ant kapų sukurta puokšteles, kurios dėl savo tvirtumo atlaikys net ir stiprų vėją bei lietų, kuris dažnai sutinkamas vėlinių dieną. Kai kurios puokštelės įtaisomos į eglišakių krepšelius, kitos į vazonėlius – kiekvienam pagal norus, nes pasirinkimas labai platus.

 

Vėlinių prekės visada asocijuojasi su ramybę, dvasiškumu kuris apima kiekvieną, kuomet parduotuves užplūsta žvakučių srautas. Tai susikaupimo ir tylos metas, kuomet prisimindami mirusiuosius dovanojame jiems savo meilę ir rūpestį.


Grįšti į pagrindinį